ABDULLAH YEĞİN AGABEY GÜLEN VE ZİHNİYETİNE KARŞI NURCULARI İKAZ ETTİ

 

BİZİM BİR ÜSTADIMIZ VAR RİSALE-İ NURDAN BAŞKASINI DİNLEMİYORUZ.

 

Üstad bize unutturmak istedikleri dini tabirleride yerleştiriyor;ögretiyor.Dilimizi kurtarmaya çalışıyor;herifler kızlara şarkı söyletmekle ;Türkçe bilmemne yapıyoruz diye milleti kandırmaya çalışıyorlar.16-15 yaşındaki kızlara şarkı söylettiriyorlar.Bu nasıl islamiyet ya ?

 

Neymiş efendim;karısı başı örtülü olanlar başını açsın demiş.Böyle fetva mı olur yahu ? Dunyadan başka gidecek yeri yok mu ? Mevlam görelim ne eyler ne eylerse güzel eyler.Bakın şöyle bir hadis-i şerif söylediler.

 

Peygamber(A.S.M) buyurdular ki; MEHDİNİN TALEBELERİNİN TEK İMTİHANI OLUR.O İMTİHAN DA MEHDİ'YE SADAKATTIR;ÖYLE Kİ ONLARDAN BİR ÇOĞU SADAKAT İMTİHANINI KAYBEDER.(EL KAVLUL MUHTASAR Fİ ALAMETİL MEHDİY-İL AHİR ZAMANAHMET İBN-İ HACER-İ MEKKİ)

 

Ona sadık olup olmayanlar imtihan edilecektir.İmtehan olacaklardır.Üstad kendisi söylüyor '' ben diyor Risale-i Nur'a kalem karıştıramam ''diyor '' sunuhattır bunlar '' diyor.Kur'an'ın dersidir diyor.Allah cümlemizi basiret sahibi etsin.İhlas sahibi etsin.

 

Sual : Geri çekilme yokmu ? Vazgeçmediler mi agabey sizin bu ikazlarınızdan sonra ?

 

Elcevab : Cevab yok.Küçük sözleride sadeleştirdiler..Çıkarsınlar...'' Para kazanıyorlar ! ''VE talebelerine sadeleştirilenleri okutuyorlar.Ötekileri okutmuyorlar.Bunu düşman yapmadı ! Ben böyle bu zihniyette olacagını bilseydim ben o adamın ( gülen ) konuşurmuyduk acaba ?

 

Sual : Başkaları araya girebilir mi agabey ? Kendisine ulaşmamıştır ?

 

Cevab : Araya giren başkaları var.Herkeslen konuşmuyor;herkeslen görüştürmüyorlar.Aradakiler heralde perde oluyor ?Mutlaka perde olanlar var.Sizin dediklerinizi hoca duymuyor mu agabey ?Duymaz olur mu Türkiyede en ufak sesi duyuyor .:Herşeyi gözyaşları içinde değerlendiriyor.Evecit ölüyor; Allah'tan rahmet diliyor ?Ecevit ölüyor; Ben cennetin anahtarı elimde olsa Eceviti cennete koyarım demiş ya.Bunu ta Erzincan'da duydum.

 

Sual : Sizin eski hukukunuz var;görüşseniz belki vaz geçer.Görüşseniz.

 

CEvab : Hepsi yapıldı;internettende neşr edildi.Yahu; Abdulkadiri Geylani gelse;İmam RAbbani gelse;bazı şeylerden vazgeçmem diyor.O kadar cesur adam yahu.Bizim bir üstadımız var Risale-i Nur'dur.Başka üstadımız yok ! Risale-i Nur'a aykırı konuşanı dinlemiyoruz.Ne yaparlarsa yapsınlar.Çatlasınlar patlasınlar.Dünyayı onlar idare edeceklermiş etsinler bakalım ! Allah doğrunun yardımcısıdır.Sual : Belki kendini mehdi biliyodur agabey ? Mesela sonradan gelecek zat öyle birşey ?CEvab : Öyle diyorlar;kaç tane 5-6 tane mehdi var şimdi;münakaşa ediyorlarmış.Ama hiçbirisi ben mehdi degilim demiyor.Demiyor amma '' beni öyle diyorlar '' diyor !

 

Sual = Başkaları öyle zan ediyor ?(mehdi )

 

CEvab = Başkaları onları öyle zan ediyor.Hikaye! Bu kadar '' ahmaklık '' olmaz.Kitablar (Risale-i Nur) meydanda yahu.Bu kadar senedir bütün tehlikelere karşı koymuş;en tehlikeli zamanda;ölümden korkmamış;iki kere iki dört.Bu mahkemeler bu kadar tetkikat yapılmış;suç yok demişler;temyiz dahi tasdik etmiş;Risale-i Nur'da suç yok demiş.İnşaAllah bunlar Risale-i Nur'u daha ziyade okumak için bir vesile olur.Bu gibi fitneler; şeytanı niye yaratmış Allah ? Müminin derecesini yukseltmek için.

 

 

Abdullah YEGİN agabeyin 30 Haziran 2012 tarihinde bir sohbette '' Risale- i Nur'un sadeleştirilmesi üzerine verdiği beyanatlardır.