Bu "gençlik hareketine" (NUR MEKTEBI;CAYHOUSE; SÖZLER KÖSKÜ vs.) karşı sitemizde neşrettigimiz yazılarımız şahısların özel an­layış ve meşreblerine karşı değildir. Bu Soytarılar Risale-i Nurun ve Hz. Üstad Bediüzzamanın ismini kullandıkları için, Ri­sale-i Nuru muhafaza içindir.

 

Bu sakallı çocuklar nur dairesi içinde görünmüş gibi olmasalardı, ve dini hizmet namına dalaletlerini neşretmeselerdi asla ilgilenmeyecektik. 

 

 

Kendilerini Risale-i Nurun dairesi içinde imiş gibi görmeye ve göstermeye çabalayan ve heva ve heves ile birtakım çalışmalar içinde bulunan  bu cahil, Nurdan anlamaz kimseleri ifşa etmek zorunda kaldık. 

 

 

  

VİDEO:


 

 

Ellibeş sene evvel ben, yirmi yaşlarında iken, Bitlis'te merhum vali Ömer Paşa hanesinde iki sene onun ısrarıyla ve ilme ziyade hürmetiyle kaldım. Onun altı aded kızları vardı. Üçü küçük, üçü büyük. Ben, üç büyükleri, iki sene beraber bir hanede kaldığımız halde, birbirinden tefrik edip tanımıyordum. O derece dikkat etmiyordum ki bileyim. Hattâ bir âlim misafirim yanıma geldi, iki günde onları birbirinden farketti, tanıdı. Herkes bendeki hale hayret ederek bana sordular: "Neden bakmıyorsun?" Derdim: "İlmin izzetini muhafaza etmek, beni baktırmıyor."

Tarihçe-i Hayat ( 519 )

 

 

Zübeyr Agabey FIRINCININ "gencleri hareketlendirelim" fikrini nasil reddetti?